The Black Tapes, Katowice, 23 XI 2012

„START 20.00
WEJŚCIE 10 ZŁ (Dla Oddziału Koncertowego – 2 wejściówki ZA DARMO – info tutaj)

BIO
Historia zespołu The Black Tapes sięga roku 2006. Wtedy to do życia powołany został przez dwójkę przyjaciół – Risky (perkusja) i Tolly (gitara) – zespół, którego skład uzupełnili Sven (bas) oraz Hubbs (wokal). W tym pierwszym uformowanym składzie szybko podbili warszawskie sceny grając liczne koncerty w swoim charakterystycznym, dynamicznym stylu. Rozpoczynali od wydania kilku demówek, których zwieńczeniem stała się oficjalna EP-ka „Black City” (2007, Warsaw City Rockers). Pie

rwsze nagrania zwróciły na nich uwagę dziennikarzy radiowych, a trzy ich utwory znalazły się na składankach „Offensywa” wydanych przez Polskie Radio. Coraz liczniejszą publiczność zdobywali często koncertując w całej Polsce. Pod koniec 2008 roku zespół wyjechał do Sztokholmu, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album zatytułowany po prostu – „The Black Tapes” (2009, Antena Krzyku).
Po ukazaniu się płyty do składu dołączył – Hoss (klawisze), a zespół – już jako kwintet – promował swój debiut wieloma koncertami. W ubiegłym roku supportowali takie zespoły jak The Stranglers, Dropkick Murphys, Mudhoney czy Fucked Up. Koncertowali na największych polskich festiwalach – Open’er, OFF, Jarocin. Debiutancki album po swojej premierze zbierał bardzo dobre recenzje. W muzycznym podsumowaniu roku 2009 tygodnika Przekrój – wśród 10 najlepszych płyt polskich artystów – debiutancki krążek The Black Tapes znalazł się na trzecim miejscu.

W sierpniu i wrześniu 2010 roku The Black Tapes zarejestrował w warszawskich studiach Lubię Wąchać Winyl i Mustache Ministry nowy materiał. Album zatytułowany „Shipwreck” ukazał się 20.10.2010 nakładem Anteny Krzyku. “Shipwreck” to nie płyta z szantami, jak tytuł i oprawa graficzna mogłyby sugerować. To punkowo-rock’n’rollowe kawałki z charakterystycznymi klawiszami i wokalami. Muzycy tym razem wzięli na siebie sporą część pracy przy realizacji i produkcji nagrania, dzięki czemu album jest bardziej dopracowany i spójny. Pierwszym singlem z płyty był utwór tytułowy, zaś na początku lutego ukazał się teledysk do jednego z utworów z nowej płyty – “Come Come Culture of Death”.

W marcu 2011 zespół zagrał trasę koncertową po Polsce promując ostatni krążek, a w lipcu wystąpił na głównej scenie festiwalu Heineken Opener w Gdyni otwierając ostatni dzień festiwalu. Koncertowy rok zakończył występ w warszawskiej Stodole przed The Subways. Obecnie zespół promuje nowe wydawnictwo – EP ‚Middle Class’.

Linki / Links

http://www.facebook.com/theblacktapes
http://theblacktapes.bandcamp.com/ (obie płyty w całości do odsłuchania)
http://www.youtube.com/user/theblacktapes (teledysk do “Come Come Culture of Death”)
http://www.myspace.com/theblacktapes

Płyty do kupienia: http://www.theblacktapes.8merch.com/

Dyskografia / Discography

The Black Tapes – “Black City EP” – Warsaw City Rockers 2007
The Black Tapes – “The Black Tapes” – Antena Krzyku 2009
The Black Tapes – “Shipwreck” – Antena Krzyku 2010
The Black Tapes – „Middle Class EP” – Antena Krzyku 2012″

Ogólnie:

  • Gdzie: Kultowa, Plac Miarki 6, Katowice
  • Kiedy: 23 listopada 2012, 20:00
  • Bilety:  10 zł (Dla Oddziału Koncertowego – 2 wejściówki ZA DARMO! – info tutaj)

Wydarzenie:

Do zobaczenia!

About Oddział Koncertowy

http://www.facebook.com/OddzialKoncertowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s