Agressiva 69, Katowice, 6 XII 2012 – odwołane

Koncert odwołany z powodu zamknięcia Kultowej… 😦

 

„START 20.00
WEJŚCIE 10/15 ZŁ
Agressiva 69 to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, „Deus Ex Machina” został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The M

ission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu „In”, uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do „Situations” był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii „animacja roku”. „Hammered by the Gods” został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a „2.47” był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno.

W listopadzie 2011 r. Agressiva 69 wydała płytę pt. „Republika 69” z coverami legendarnej Republiki. Płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku – Muzyka alternatywna. W styczniu 2012 roku zespół wydał kolejne, wyjątkowe wydawnictwo – „UMMMET”, będące artystyczną wizją zarówno ambientowej, jak i industrialnej muzyki. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.

Obecnie grupę tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul.”

Ogólnie:

  • Gdzie: Kultowa, Plac Miarki 6, Katowice
  • Kiedy: 6 grudnia 2012, 19:30
  • Bilety:  10/15 zł

Wydarzenie:

Do zobaczenia!

About Oddział Koncertowy

http://www.facebook.com/OddzialKoncertowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s