21. Finał WOŚP, Gliwice, 13 I 2013

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


SCENA Główna

pl. Krakowski – 13.01.2013 – godzina 11:00 – 22:00

11:00 – Oficjalne Rozpoczęcie imprezy

11:10 – II Gliwicki Bieg Orkiestrowy „Biegam dla Orkiestry – Biegam z Sercem”

16:15 – pokazy „Gliwice Lions’, pokaz tańca, sztuk walk

17:15 – występ DŻENTELMENELS– laureata II miejsca Przeglądu „Bojków na Rockowo”

18:15 – występ HEXENGRUND -laureata I miejsca Przeglądu „Bojków na Rockowo”

19:00 – występ pierwszej gwiazdy wieczoru  – LIBER

20:00– światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni oraz teatr ognia

20:30– występ drugiej gwiazdy wieczoru  – ACID DRINKERS

21:45 – zakończenie imprezy

Dodatkowo:

Stoiska organizacji pozarządowych, stoiska gastronomiczne, pokazy dla dzieci i młodzieży, akcja honorowego krwiodawstwa, licytacje i konkursy.

II Gliwicki Bieg Orkiestrowy – „ Biegam Dla Orkiestry – Biegam z Sercem”

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego oraz chcących wesprzeć WOŚP, zapraszamy do udziału w biegu.

Bieg Główny – 10 km

Bieg dodatkowy dla dzieci „Dzieci dla dzieci” – 1250 m i 2500 m

Marsz „Nordic Walking – 5 km

Więcej na www.biegamzsercem.pl

ACID DRINKERS– polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół zyskał popularność już za sprawą wydanego w 1990 roku debiutanckiego albumu pt. Are You a Rebel?. Twórczość grupy stanowiła wówczas novum na krajowym rynku muzyki heavymetalowej. Nagrania z nurtu crossover thrash były oparte głównie na humorystycznych tekstach co przyczyniło się do pozyskania szerszego grona odbiorców. Wkrótce potem kwartet podjął współpracę z managerką Katarzyną Kanclerz, zawiązaną z Izabelin Studio. W efekcie grupa zaistniała w mediach poza branżowych. W latach późniejszych twórczość zespołu ulegała nieznacznym zmianom stylistycznym zawierając m.in. wpływy groove metalu. Z kolei w tekstach wystąpiły także odniesienia do kwestii problemów społecznych. Od 2010 roku zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Yankiel” Moryto oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta. Do 2010 roku grupa wydała dwanaście albumów studyjnych oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Formacja ośmiokrotnie otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznegoFryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Metal Hammer, Teraz Rock i Thrash’em All.

LIBERjeden z najbardziej lubianych polskich artystów, raper, muzyk, autor tekstów, działający na muzycznej scenie od ponad 10 lat. Kojarzony jest z popularnej Bitwy na Głosy a także ze współpracy z Sylwią Grzeszczak (wspólne hity… Co z nami będzie, Nowe Szanse, Mijamy Siebie), jednak jego wcześniejsze dokonania dotyczą m.in. grupy Ascetoholix, kariery solowej , czy nagrań z takimi artystami jak Kombii, Mezo, Kasia Wilk, Pneuma. Niejednokrotnie nagradzany na jednej z największych imprez muzycznych w kraju – Eska Music Awards, w 2005 roku w kategorii Hit roku za utwór  „Skarby”, natomiast w 2009 roku podwójnie : w kategorii Artysta Roku Polska oraz za Album Roku wraz z Sylwią Grzeszczak. Liber jest też cenionym autorem tekstów. Jest odpowiedzialny za słowa wszystkich swoich piosenek. Pisał też większość utworów na solową płytę Sylwii Grzeszczak „Sen o przyszłości”  ( płyta niedawno pokryła się potrójną platyną), jak również dla Agnieszki Włodarczyk ( jej debiutancki album „Nie dla oka” osiągnął status złotej), Mateusza Mijala, Rafała Brzozowskiego i wielu innych. Futbol i muzyka. Piłka nożna odegrała ważną rolę w życiu i twórczości Libera. Sam próbował swoich sił jako piłkarz, szybko jednak wybrał drogę muzyczną. Pasja pozostała, a najlepszym dowodem są „piłkarskie utwory” : m.in. „mistrzostwo” nagrane z Mezo przy okazji Mudnialu 2006, czy szlagierowa „Czysta gra” – utwór skomponowany dla Lecha Poznań na 85-lecie klubu. Od momentu nagrania tej świetnej piosenki artysta postanowił stworzyć Magię Futbolu – pierwszy, pełnowymiarowy album poświęcony piłkarskiej tematyce.  Album „Magia Futbolu” wsparli gościnnie wokaliści: m.in. Rafał Brzozowski ( The Voice of Poland) , góralski zespół Inoros ( finaliści Must be the music). Album Magia Futbolu okazał się sukcesem, zadebiutował w pierwszym tygodniu sprzedaży na 13 miejscu OLIS, a promujący go singiel Czyste Szaleństwo stało się jedną z najczęściej granych piosenek w Polsce przez rozgłośnie radiowe i stacje TV. Zapowiedzią kolejnej płyty LIBERA, jest utwór nagrany wspólnie z Mateuszem Mijał pt „Winny”, który w krótkim czasie zdobył ogromna popularność i znalazł się na 1 miejscu najczęściej granych piosenek w Polsce. Od września, był jedną z gwiazd programu Bitwa na Głosy w TVP2, gdzie ze swoją drużynę z rodzinnych Obornik doszedł aż do finału.

DŻENTELMENELSlaureat Przeglądu „Bojków na Rockowo”,  rozpoczęli koncerty w lutym 2010 roku i do tej pory wystąpili na żywo kilkadziesiąt razy, regularnie siejąc spustoszenie 😉 Można było ich spotkać na najciekawszych imprezach w regionie. Opanowali zupełnie imprezy w Starej Fabryce Drutu ( Ludzie Lasu Session vol. 2 i 3, Szokkultur 2011, II miejsce na Manufakturze Dźwięku w 2010 i I w 2012, Spotkania Alternatywne), często grali też w Rocka Clubie w Gliwicach (III Śląski Festiwal Charytatywny, koncerty z 52 Dębiec, Jamalem, kilka koncertów z cyklu Hip-Hop Jazz Jam Session), czy w ogóle na gliwickim rynku i pl. Krakowskim, a także np. w katowickim Spodku (Testosteron Music Festiwal) w studenckich Arkadach, w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej (Rockowania Pałacowe), Fraktal w Mikołowie, Kulturalny w Rybniku (jammin session z Dj’ami pod bitwy breakdance), Zabrzu, Piekarach, Leszczynach, a poza Śląskiem, np. w Iławie
Oprócz udzielania się muzycznie członkowie zespołu sami również zorganizowali szereg imprez, jak wspomniane już Hip-hop Jazz Jam Session – spotkania (i grania) muzyków z bagażem gatunków i doświadczeń wszelakich wszelakich (Rocka Club, GraPub), czy Spotkania Alternatywne w Fabryce Drutu, na które zaprosili m.in. Marikę i Spokoarmię, BobOne’a, czy HK Rufijoka. W kwietniu 2011 zespoł zawitali do stolycy, gdzie dla radia RoxyFM zarejestrowali (od strzału :)) niemal godzinny koncert, wyemitowany w całości podczas audycji Tomasza Kina „Przesłuchania”. Niebawem płyta studyjna z prawdziwego zdażenia.

Dżentelmenels grali na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Habakuk, Fokus, Rahim (obaj dawniej w Paktofonice ale koncerty osobne), Bakshish, Jamal, Kim Novak (czyli Fisz i Emade w odsłonie progresywnej), Marika i Spokoarmia, DonGuralEsko, Ras Luta, Farben Lehre, Coma, Spięty z Lao Che, 52 Dębiec, Koniec Świata, Turbo, Hasiok, Hadrony, Afront, Pojutrze, Dj Przeplach, Grubson, Majkel, TruKru, Metrowy, HK Rufijok. Zespół okazyjnie występuje również ze Skorupem

HEXENGRUNDlaureat Przeglądu „Bojków na rockowo” to miejsce gdzie w roku 1992 trzech nastolatków planowało podbój światowej sceny muzycznej.. jak to zwykle bywa życie najlepiej weryfikuje tego typu plany.. Historia założonego w owym czasie zespołu UNNAMED dobiegła końca w 1995 roku, a drogi zawodowe, życiowe, a co najważniejsze muzyczne jego członków okazały się biec w zasadniczo różnych kierunkach. Nie na tyle jednak by się nie spotkać.. Na początku 2008 roku dwaj członkowie starego składu Unnamed, postanowili powołać do życia nowy projekt muzyczny, w składzie: Gogolin, Szuba, Prietzel, Tomaszek. Tu można by opisywać kolejne roszady personalne, zmiany stylistyki, co udało się nagrać, a czego nie… w każdym razie śpiewała dziewczyna, potem chłopak, potem nikt. Szukanie zastępcy wokalisty „Nikta”, skończyło się znalezieniem gitarzysty. Znalezienie drugiego gitarzysty pomogło nam przypomnieć sobie jak to się „pierwej” grywało i zakończyć epizod z rockiem rolniczym:) Zaczęło być ostrzej, ale z głową (chyba). Zaczęło brzmieć lepiej – jak betoniara z gruzem… i odrobiną finezji! Od stycznia 2011 roku nowy skład pracował na całkowicie nowym materiałem. W styczniu 2012 zarejestrowane zostały w Gliwickim studio Conga cztery utwory składające się na pierwsze demo zespołu „Narodziny Bitnika”. Materiał ten pozwolił to zespołowi zakwalifikować się do półfinału Antyfestu Antyradia. W lipcu 2012 doszło do zmiany na stanowisku basisty. Skład się zmienił, ale serce do grania pozostało takie samo!
Szacunek dla wszystkich, którzy na niego zasługują.”

http://www.wospgliwice.pl/

Ogólnie:

  • Gdzie: Plac Krakowski, Gliwice
  • Kiedy: 13 stycznia 2013, 17:15
  • Bilety: Za darmo

Wydarzenie:

Do zobaczenia!

About Oddział Koncertowy

http://www.facebook.com/OddzialKoncertowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s