Cykl „Wyjdźcie z Garażu” – Another World, Eskalacja / Chorzów, 21 II 2013

Cykl czwartkowych koncertów „Wyjdźcie z garażu” czyli Egida w Leśniczówce Wpadnij poniszczyć się z nami. Dźwiękami! Od grudnia Radio Egida i Leśniczówka łączą swoje siły – a wszystko po to, aby promować twórczość młodych i utalentowanych muzyków. Od trzech sezonów Radio Egida gości zespoły w audycji „Wyjdźcie z garażu”. Teraz oprócz wywiadu i koncertu w radiowym studio, zespoły będą mogły zaprezentować się podczas czwartkowych koncertów na scenie w Leśniczówce!

 

Another World

Początki zespołu Another World to rok 2007. Zakłada go dwóch kolegów ze szkolnej ławy – Tomek Stebel (gitara) oraz Adam Białecki (perkusja). Dołącza do nich kumpel Adama – basista Daniel Niewiński oraz sprawca całego zamieszania – Michał Rupik. To właśnie on swego czasu zaraża Tomka gitarą.

I tak się zaczyna… Od kilku krzywo wykonanych coverów i wielkich marzeń. Po paru próbach w skład zespołu wchodzi również wokalista – Przemek Uliczka „Dziobak”. Pierwsze koncerty mają miejsce w ZSTiO „Mechanik” w Tarnowskich Górach, później nadchodzi czas na większą scenę – odbywające się co roku Dni Kalet. Część zespołu – Tomek, Michał, Przemek – pochodzą właśnie z tej miejscowości. Adam i Daniel z Tarnowskich Gór. Miejsce na próby to Miasteczko Śląskie, w połowie drogi, praktycznie i bez komplikowania sobie życia.

„Dać im palec a będą chcieli całą rękę” – zespół gra coraz więcej koncertów, tworzy nowy, własny materiał. Dzięki  niegasnącemu zapałowi i pomocy wielu osób przychodzą kolejne  sukcesy: I miejsce na II  Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych oraz wyróżnienie na Festiwalu Zespołów Undergroundowych Guido  Space 2008. Pozytywnie naładowany band wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową.  Następnie przychodzi czas na zloty motocyklowe, rowerowe, campingowe, koncerty w knajpach… Kolejny przełom – pierwszy koncert za granicą. 14 marca 2009 zespół wyjeżdża do Niemiec, gdzie reprezentuje Polskę na międzynarodowym festiwalu From Far Away a 18 czerwca 2009 r. zdobywa I miejsce na kolejnym, bo  III Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych . Zwycięstwu towarzyszy zasłużony występ na głównej scenie tarnogórskich Gwarków 2009, tuż  przed zespołem Myslowitz.

W grudniu 2009 zespołem interesuje się Telewizja Polska, która realizuje teledysk do utworu Another World – „Believe me”. Po zaledwie tygodniu od pojawienia się teledysku na notowaniu „To Brzmi” Telewizji Katowice, zespół awansuje aż na trzecie miejsce.  W Marcu 2010 Another World ponownie gra w Niemczech, tym razem  na festiwalu Rock Gegen Rechts.
W 2010 roku zespół głosami słuchaczy Antyradia zostaje laureatem  Złotej Kosy 2010, w dwóch słowach – zwycięzcą Antyfestu. U boku Oddziału Zamkniętego gra w Hard Rock Cafe Warsaw koncert transmitowany na żywo na Antenie Antyradia.

Eskalacja

Zespoł powstał jesienia 2010 roku, kiedy to gitarzysta luky osiedlił się w miejscowości Masłońskie i okazało się że po sąsiedzku marnuje się światowej sławy perkusista Kornel. po zagraniu dwóch prób tak się złożyło że do luky’go zadzwonił dawny kolega, który mieszka w sąsiedniej miejscowości Poraj, wybitny wirtuoz gitary basowej Mosin. tzn nie wiedział wtedy jeszcze że przyjdzie mu łoić na basie, bo zadzwonił z chęcią gry na gitarze, ale akurat brakowało basisty. po dwóch miesiącach ciężkich prób zespół miał debiut na dużej scenie mega klubu „bar rzepicha” ptocznie zwanym „dzik”. w pierwszym roku swojej działalności zespół grał tylko covery dla braw i symboliczną skrzynke piwa. na początku 2012 eskalacja wystąpiła na WOSP w Poraju.

Ogólnie:

  • Kiedy: 21 lutego 2013, 20:00
  • Bilety: wstęp darmowy

Wydarzenie:

Do zobaczenia!

About Oddział Koncertowy

http://www.facebook.com/OddzialKoncertowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s